Szentendrei Rózsafüzér Társulat

2017-ben a fatimai jelenések 100. évfordulójára maratoni rózsafüzér imádságot indítottunk el. Szentendrén, azon a napon, több százan imádkoztuk a Szentolvasót. Ez a lelkesedés indította el a társulat megalakulását. Olyan hagyományos, különleges kiváltságokkal megáldott imádkozási formát választottunk, amelyet századok őriztek meg számunkra. Az úgynevezett élő rózsafüzérezésben húsz fő alkot egy csoportot, amelynek minden tagja egy hónapig naponta egy tized rózsafüzért imádkozik azzal a titokkal, amelyet húzott, és arra a szándékra, amelyet a közösség kijelöl. A húsz tag így mindennap elvégzi a teljes rózsafüzért. A csoportot „élő rózsának” nevezik, amelynek tagjai naponta „rózsakoszorút” kötnek a szentolvasó imádságaiból a Szűzanya tiszteletére. A titkok húzására elsőszombaton került sor. Az imádság csodálatos ajándéka, hogy az imádkozók mindegyike részesül az egész húsz tized elmondásának kegyelmében. Fatimában még egy különleges ájtatosságot is kaptunk: a Szűzanya Szeplőtelen Szívének tiszteletét. A Szeplőtelen Szív elsőszombati ájtatossága így vált élő szokássá.

A járvány korlátozások megrostálták a társulatot és csökkentették a templomi imádkozók számát. Ismét szeretnénk élővé és személyessé tenni az elsőszombatos találkozásokat a Péter Pál templomban.

Érdeklődni lehet a közösség szervezőjénél: Módra Klára, a modraklara@gmail.com e-mail címen.