Miserend

Plébániánk miserendje

Az adventi roráté szentmisék minden hétköznap reggel 7.00 órakor kezdődnek a Péter-Pál templomban.
A roráté miséket is közvetítjük a plébánia Facebook oldalán.
További közvetítések:
Szombaton: 18.00 – vasárnap előesti szentmise
Vasárnap: 11.30 – plébánosi szentmise
A vasárnapi szentmise a TV Szentendre csatornáján hétfőn 17 órakor tekinthető meg.

A betegek, a betegeket otthon ápolók, a veszélyeztetett korban lévők fel vannak mentve a szentmise látogatása alól a járvány idejére.

Gyónási lehetőség: Pénteken, szombaton és vasárnap a szentmisék alatt a sekrestyében történik. Mivel advent és karácsony közeledtével sokan szoktak gyónni, Főpásztorunk ismét engedélyezte az általános feloldozást. Szükséges ehhez a teljes bánatunk, és felkészülésünk. Ha elmúlik a járvány, akkor a személyes gyónásban meg kell gyónni a múltban elkövetett bűneinket. Krisztus Király vasárnapján és Advent 4-ik vasárnapján, a szentmisék alatt lesz az általános feloldozás azok számára, akik erre felkészültek.

Szeptembertől hétköznapokon (szerda este kivételével) két szentmise van: 7.30-kor és 18.30-kor.
A vasárnapi szentmisék 7.30, 9.00, 11.30, és 18.00-kor kezdődnek.
A vasárnap 7.30 órai szentmisét a Plébániatemplomban, a többi szentmisét a Péter-Pál templomban tartjuk.

Egyéb imádságok

Csütörtök 15.00-17.00: szentségimádás