Ministráns közösség

Ministráns közösségünk életének középpontjában az oltár áll. Liturgikus közösségről van szó, ministránsaink szolgálata nagyrészt a templomi liturgia szépségéhez kapcsolódik. A ministráns jelöltek, 3. osztályos korukban kezdik a felkészülést a szolgálatra. Fél év tanulás után lesznek felavatva és veszik fel a fehér ruhájukat, mely a közösséghez tartozás jelképe. Ministránsaink élete az oltárszolgálat mellett is sokszínű, hiszen szakmai, sport versenyeken, kirándulásokon, nyári táborban, a nagyok, vezetőképzőn, ill. római zarándoklaton vehetnek részt.

Várjuk közösségünkbe, szeptemberi jelentkezéssel mindazokat a fiúkat, akik meg vannak keresztelve, és harmadik osztályba járnak, de jöhetnek természetesen nagyobbak is. Jelentkezni a plébánián vagy a sekrestyében misék után, a plébános vagy a káplán atyánál lehet.