Tanácsköztársaság és a Katolikus Egyház

A május 3-án megrendezett kerekasztal beszélgetés felvétele megtekinthető itt. A beszélgetés során szó volt arról, hogy milyen okok vezettek a kommunizmus kialakulásához, hogyan próbált mindez Magyarországon megvalósulni és miért éppen Magyarországon? Miképp reagált ezekre a próbálkozásokra a Vatikán és a magyarországi Püspöki kar, s hogyan vezetett mindez Kucsera Ferenc atya vértanúságához?

Ezekről a témákról beszélgetett Dr. Soós Viktor Attila vezetésével három kiváló történész, Dr. Tóth Tamás a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia titkára, Dr. Kálmán Peregrin plébános, ferences szerzetes és Dr. Fejérdy András a MTA Bölcsészettudományi Kutatóközpont Történettudományi Intézet igázgató helyettese. A beszélgetést megnyitotta: Blanckenstein György plébános.

A felvétel két részletben került fel a Youtube-ra:

1.RÉSZ:
2. RÉSZ: